O nás

Jsme zkušení dovozci a prodejci aut. Nejsme startup. Od roku 1991 jsme našim zákazníkům dovezli několik tisíc převážně prémiových aut.

Máme vlastní koncept dovozu prémiových zánovních vozů. Cítíme, že i zájemce o ojetý vůz má nárok na nejlepší služby a čisté prostředí autosalonu. Nabízí všem rychlý a spolehlivý dovoz aut z Evropy na objednávku.

Naše filozofie spočívá v dovozu kvalitních zánovních, nových a použitých vozů prémiových značek. Samozřejmostí jsou automobily nebourané, čisté, se všemi náležitostmi a za příznivou cenu. Dobře se nám pracuje v příjemném prostředí značkového autosalonu a věříme, že i tento fakt oceníte.

Auta prodáváme protože nás velmi baví a protože chceme prodej zánovních a nových vozů posunout na úroveň, kterou si zaslouží. Společnost IMPORT DIRECT vznikla z lásky k autům a ze soucitu k zákazníkům stávajících autobazarů a některých autosalonů. Naše strategie proto stojí na těchto pilířích – kvalitní auta, profesionální obsluha, férové ceny a důstojné prodejní prostředí.

SPRÁVNÝ VÝBĚR VOZU

Pomůže Vám vybrat správné auto, obytný vůz, nebo karavan. Vy nám řeknete své požadavky, nebo zašlete www odkaz z inzerce, my se zamyslíme, poradíme a zařídíme vše ostatní včetně registrace vozu. Stačí vaše ANO.

VSTUPNÍ PROHLÍDKA

Všechna auta procházejí v zahraničí dvojí kontrolou. Tou první je administrativní prověření vozu podle VIN, druhou provede náš proškolený technik. Auta mají křišťálově čistý původ, řádně vedenou servisní knihu.

VYČISTĚNÍ VOZU

Vaše nové auto budete přebírat kompletně vyčištěné a umyté. Očistný proces jednak odstraní nečistoty, ale zároveň ošetří vnitřní materiály.

POPRODEJNÍ SLUŽBY

Nechceme se s Vámi rozloučit předáním klíčů. Za celý obchod cítíme trvalou zodpovědnost. Když budete cokoliv potřebovat, nebojte se na nás obrátit.

Není žádným tajemstvím, že obchod s ojetými automobily se v České republice řídí zvláštními pravidly. Na první poslech nabudete dojmu, že autobazary jsou napěchované špičkovými stroji, z nichž 95% patřilo postaršímu pánovi, který své auto netrápil, nekouřil, striktně dodržoval servisní intervaly a rozhodně nikdy se svým autem neboural. Když si takové auto zajedete fyzicky prohlédnout a nejste úplný laik, nakonec v tomhle krasavci objevíte herku, se kterou byste se báli vyjet na silnici.

Prodejce vaše podezření samozřejmě okamžitě smete ze stolu s tím, že nevíte, o čem mluvíte, případně ze sebe vypálí nesmysl typu – auto přece není na parádu, ale na ježdění. Pod pohrůžkou fyzického násilí nakonec možná přizná barvu a prohlásí, že tam nějaké ťuknutí bylo, celou pravdu se ovšem nikdy nedovíte. Ať už máte či nemáte podobnou životní zkušenost, faktem zůstává, že tak to u nás ve většině případů chodí. A my jsme se to rozhodli změnit.

Pochopíme, když mávnete rukou a řeknete, další takový, ale pokud se ponoříte do našeho webu hlouběji, zjistíte, že to děláme jinak. Značka Import Direct na myšlence zčeřit hladinu českého rybníka použitých a zejména zánovních i nových vozů vyrostla, a tak bychom byli blázni, abychom se naší filozofii zpronevěřovali. Ta spočívá v prodeji kvalitních zánovních, nových a použitých vozů, nebouraných, se všemi náležitostmi, čistých a za příznivou cenu v příjemném prostředí.

„Velké dilema při výběru nových vozů pro naši společnost WMC GREY nám pomohl rozřešit Jakub Holub ze společnosti Import Direct. Jeho erudice a schopnost vžít se do našich osobních potřeb nám významně usnadnila rozhodování…“

„…Fakt, že pan Holub zná téměř každý typ vozu osobně, významně přispívá k jeho kvalifikovanému a profesionálnímu poradenství, které svým klientům nabízí.“ Tomáš Vondráček, CEO WMC Praha, a.s. | další předané vozy našim klientů

Naše specializace aneb co po nás chtít

Nyní budeme hovořit jako odborníci, kteří za sebou mimo jiné více jak 17-ti letou praxi v oboru prodeje a servisu automobilů u předních autorizovaných společností v České republice a Německu. Disponuje tak velkou znalostí specifik českého a německého trhu, včetně mnoha prověřených kontaktů. Auta jsou stroje, ale zároveň jsou to spotřební produkty mající omezenou životnost danou opotřebením komponent. Auta se jednoduše opotřebovávají a spotřebovávají, přičemž míra opotřebení roste přímo úměrně s počtem najetých kilometrů.

Když se tedy rozhodnete koupit auto s najetými 150.000 kilometry, musíte počítat s tím, že počtu kilometrů bude odpovídat i stav. Na první pohled bude možná auto hezké, ale na hranici životnosti bude turbodmychadlo, brzdy, spojka, na druhou výměnu budou čekat rozvody, tlumiče atd. Je na vás, zda chcete na tohle přistoupit, nebo si raději připlatit a koupit auto zánovní, tedy minimálně opotřebované a nevyžadující investice.

Import Direct se specializuje na auta nová a zánovní, u kterých jsme:

za a) schopni garantovat určitou kvalitu

za b) tedy dostát svým slibům a závazkům.

To s sebou ovšem přináší i tu skutečnost, že nemůžeme a nechceme slibovat nejnižší cenu na trhu. Garantujeme kvalitu a ta se musí někde projevit. Naše ceny jsou příjemné, ale musí vystihovat orientaci na kvalitu, poskytování záruk a garancí.

Á propos je-li řeč o zárukách, je nutné zmínit záruky na námi dovezená auta.

Díky mnohaletým zkušenostem a znalostem nejen evropského trhu, doporučíme nebo vybereme se zákazníkem nejvhodnější auto, u kterého spolehlivě ověříme jeho původ, skutečného vlastníka, pravdivost a originalitu dokladů i minulost pro potvrzení záruky, že vůz není v databázi odcizených aut či není vázán žádnými finančními závazky. Zároveň každý automobil projde naší vlastní systémovou kontrolu počtu ujetých km a podrobným ohledáním vozu přímo u prodejce. Bezpečný způsob nákupu ojetého auta ze zahraničí zajišťuje náš profesionální přístup a zkušenosti, které nabízíme všem klientům se zájmem o auta z dovozu.

Na první pohled se vám můžeme zdát pouze jako další společnost, která dováží auta. Na druhý pohled snad bude patrné, že do oblasti fungující v ČR v zajetých kolejích chceme přinést něco nového.

Specializujeme se na dovoz nových, ročních a dvouletých vozů (jsme samozřejmě schopni vyhovět i individuálním požadavkům), za jejichž stav a kvalitu dáme ruku do ohně.

Naše služby a zájem ovšem nekončí předáním klíčů. “Tady to máte pane a už vás nechceme vidět.” Ne, nic takového. Za prvé vám odborně poradíme, které auto vám bude nejvíce vyhovovat a za druhé se o Vás budeme zajímat, i když zrovna nebudete okukovat nějaké auto. Další důkaz, že to chceme dělat trochu jinak, budiž fakt, že dovážíme zánovní auta prémiových značek.

Naše historie

START – 1990

Nadšení do aut

První dovezené auto nemohlo být nic jiného než legendární Citroen BX. K Citroenu jsme měli tehdy zvláštní vazbu. Vždy jsem byli nadšenci do aut a bavilo nás občas dovézt nějaké auto pro kamarády a známé.

Začátek podnikání

Začátek podnikání jako OSVČ. Hlavní podnikatelská činnost byl nákup, prodej a dovoz automobilů ze zahraničí.

14.10.1991
1995

Otevíráme Autobazar

V našem rodném Valašské Meziříčí se uvolnily prostory, které se hodily k vybudování autobazaru. Tak jsme začali budovat a v druhé polovině roku jsme otevřeli autobazar West Cars. Už od první chvíle jsme začali vše dělat jinak, než ostatní prodejci, dovozci. Začali jsme poskytovat službu “dovoz aut na míru”.

Spouštíme první web

Jako jeden z prvních autobazarů v regionu spouštíme naše historicky první webové stránky. Nakupujeme jedinečné a lehce zapamatovatelné domény, které jsou základním kamenem našeho dalšího rozvoje v podnikání. Díky ním nás zákazníci na internetu bez problémů najdou.

1999
2001

První tisícovka aut

Máme dovezených a prodaných prvních 1 000 aut.

Zavíráme autobazar

Omezujeme aktivity v rodném Valašském Meziříčí, zavíráme autobazar, začínáme preferovat dovoz aut na zakázku nad přímým prodejem.

2008
2009

Dovoz aut na zakázku

Dovážíme auta na objednávku. Důvod? Snaha rozšířit náš sortiment autobazaru o dobrá auta do dvou let stáří, která ovšem nemůžeme všechna vykoupit, dovézt do Česka a vyskládat na prodejní plochu.
Ostatně proč vozit něco, co třeba Češi nechtějí. Proto jsme se domluvili s někým, kdo nepodvádí a nevymýšlí si o stavu svých aut pohádky a taková auta Vám nabídli. Děkujeme všem osvíceným klientům, kteří nehledali ve službě něco, co v ní není a auto dovezené na zakázku si u nás koupili. Dodnes nelitují.

První TOP produkt

Nacházíme náš první TOP “produkt” – dovoz nových aut, objednaných do výroby v zahraničí s orientací na Superby a okrajově Octavie. Z valné většiny provádíme dovoz automobilů, obytných vozů a karavanů na zakázku, to znamená, že auta a karavany nejsou fyzicky v ČR. Tímto způsobem pak můžeme dosáhnout podobně zajímavých cen, které by v případě nákupu na sklad již nemohly být takové. Na konci roku jsme prodávali více nových Superbů než autorizovaný prodejce dané značky v našem regionu. Touto cestou jsme schopni snížit provozní náklady na minimum. Cena, která je Vám účtována je tak očistěna od zbytečných nákladů.

2011
2012

Dovážíme auta za nákupní ceny

Na internetových stránkách jsme pro Vás připravili novinku. V naší nabídce jsme začali uvádět aktuální nákupní ceny automobilů v zahraničí. Zákazník je dopředu informován, za kolik se dá u našich partnerů automobil zakoupit, cena za naše zprostředkovatelské služby je řešena dohodou obou stran.

Měnové kurzy umí potrápit

Přišla intervence České národní banky a pro nás to znamenalo se vrátit tak trochu na začátek a hledat jiný stabilní produkt, který bychom mohli našim zákazníkům nabídnout.

2013
02/2014

Přepravna automobilů

Touha po stabilním produktu nás dovedla k začátku “éry” přepravy aut, vzniká tak nový produkt a do světa hlásáme slogan PŘEPRAVA AUTOMOBILŮ NÁS BAVÍ! Ve své flotile máme přepravníky automobilů značek Volvo, Mercedes-Benz a IVECO. Stále probíhá dovoz aut z Evropy na objednávku. Dovážíme převážně auta prémiových značek.

Stěhování na tu správnou adresu

Konečně se nám daří najít to správné podnikatelské útočiště. Tím je Praha. Nikde v ČR nenajdete tolik autoprodejců a dovozců. Počet dovezený aut překročil číslo 2 000.

05/2017
01/2018

Pobočka v Německu

Velkým milníkem je odvážné otevření naší vlastní pobočky v německém Norimberku, kde se budeme snažit naplnit myšlenku dovozu automobilů napříč zeměmi EU.

První technici

Máme za sebou několik stovek aut dovezených na zakázku a zaměstnáváme první dva techniky – automechaniky, kteří přímo v zahraničí prověřují poctivost tamních prodejců 🙂 Naši technici provádí přísné kontroly vozidel před jejich nákupen. Pokud náš technik zjistí na místě sebemenší nesrovnalosti, je náš klient informován pro konzultaci dalšího postupu, včetně návrhu na prohlídku jiného vozu bez navýšení dalších finančních nákladů pro klienta. Je pro nás velmi důležité, aby náš zákazník zakoupil nejvhodnější auto v dané chvíli.

02/2018
03/ 2018

Online prodej aut

Start programování vlastní platformy pro online prodej aut, naplňování prvních cílů, zjednodušování procesů nákupu a dovozu, hledání stabilního týmu pro naší myšlenku dovážet automobily na zakázku inovativním způsobem nejen z Německa, ale i z ostatních zemí jako je Rakousko, Itálie, Švýcarsko, Španělsko i UAE..

Vývoj zdárně pokračuje

Už víme, že programování bude naší součástí a všechny vydělané peníze investujeme do vývoje vlastního software. Přichází klíčová osoba, kolega Martin Vaněk, který přebírá vedení pražské pobočky po stránce provozní a ekonomické. Jakub Holub se věnuje koordinaci vývoje platformy a strategické obchodní činnosti.

2019
2020

COVID-19

První covidový rok přežíváme díky velké míře digitalizace, online marketingu a naší německé pobočce paradoxně v růstové tendenci. Stále programujeme webové stránky, nakupujeme domény, realizujeme naše nápady, spouštíme nové projekty, snažíme se, dovážíme, prodáváme.

IMPORT DIRECT, s.r.o.

Rok 2021 je pro naše podnikání zlomovým rokem, jednak se díváte na náš nový portál na kterém nechali naši vývojáři více než 300 hodin. Velkým milníkem je změna právní formy podnikání. Téměř po 30ti letech podnikání naší rodinné firmy zakládáme obchodní společnost IMPORT DIRECT, s.r.o. se sídlem v Praze.

2021
09/2021

Vyvážíme nové vozy prodejcům do zahraničí

Kromě standartního dovozu vozidel za zahraničí exportujeme nová a zánovní auta do zahraničí. Vozidla vyvážíme nejen do EU, ale i do Švýcarska a Palestiny. V Zajišťujeme také veškeré dokumenty potřebné pro export včetně celního odbavení.

Spouštíme velkoobchodní prodej automobilů pro český a slovenský trh

Naše dlouhodobé obchodní kontakty se zahraničními partnery napříč světem, nám umožňují nabízet vozidla za ceny jako v zahraničí, bez provize českých autobazarů a malých dovozců. Nabízíme množstevní slevy pro velkoodběratele a obchodníky s auty. Po dohodě je možný prodej i fyzickým osobám za velkoobchodních podmínek.

10/2021
Zahájit chat
Jak Vám můžeme pomoci?
Dobrý den, hledáte vhodný vůz a chcete poradit? Rádi zodpovíme Vaše dotazy...