Přeskočit na obsah

Prověření původu vozidla Cebia Provin

Prověření původu vozidla Cebia Provin

Jako autorizované pracoviště společnosti CEBIA nabízíme prověřování vozidel. Jedná se o právní prověření historie vozidel, kontrolu jejich identifikátorů (VIN), prověření původu vozidel ze zahraničí, prověření originality identifikátorů, prověření právních vad vozidla v databázích leasingových a úvěrových společností a v registru odcizených vozidel.

Chcete koupit ojeté auto dovezené do ČR? Chcete si prověřit, jestli auto opravdu pochází z dané země? Nebylo odcizeno v zahraničí? Bez prověření riskujete odebrání vozidla bez náhrady a vrácení původnímu majiteli! Že se jedná o časté podvody a riziko je vysoké je zřejmé i z výsledků policejní akce Čistka – více v reportáži ČT.

Nechte si auto prověřit od expertů z Cebia pomocí služby PROVIN.

Služba je založena na výměně dat o vozidlech v síti smluvních partnerů mezinárodního informačního Systému OCIS (Open Car Information System).

U Vašeho vozidla prověříme:

 • zda bylo vozidlo v deklarované zemi registrováno či nikoliv
  přidělení registrační značky
  řádné odhlášení z registru ze země dovozu
 • zda nebylo vozidlo vyřazeno z provozu z důvodu jeho totální havárie
 • skutečný rok výroby, event. rok jeho první registrace
 • zda vozidlo není evidováno v daném státě jako odcizené
 • Služba prověřování původu vozidel PROVIN je založena na výměně dat o vozidlech v síti smluvních partnerů mezinárodního informačního Systému OCIS (Open Car Information System). Cílem Systému OCIS je nalézat odcizená vozidla a navracet je původním majitelům.
 • Systém neumožňuje výměnu osobních údajů, týká se pouze vozidla a základní dotaz se provádí prostřednictvím VIN vozidla.
 • Cebia prověřuje vozidla v těchto zemích: USA, Kanada, SRN, Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Belgie, Dánsko, Finsko, Maďarsko, Nizozemsko, Portugalsko, Rusko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Slovensko, Polsko, Ukrajina, Bělorusko.
 • Výsledkem prověření původu vozidla službou PROVIN je vydání originálního OSVĚDČENÍ o prověření původu vozidla v Systému OCIS.
 • V případě zjištění závadového vozidla, resp. skutečností, které by mohly ukazovat na možnost spáchání trestného činu, je Cebia podle platných zákonů ČR povinna informovat Policii ČR.
 • Jestliže Vám někdo předkládá např. při prodeji vozidla OSVĚDČENÍ o provedení prověření původu vozidla v Cebia, doporučujeme vždy si bezplatně ověřit jeho pravost zde (24 h denně / 7 dní v týdnu). Společnost CEBIA bohužel každý měsíc zachytí v ČR průměrně 40-50 ks padělaných OSVĚDČENÍ.
Zahájit chat
Jak Vám můžeme pomoci?
Dobrý den, hledáte vhodný vůz a chcete poradit? Rádi zodpovíme Vaše dotazy...